Dar pre naše novorodeniatka od Nadácie Križovatka a spoločnosti ESA Logistika, s. r. o.

Nadácia Križovatka darovala slovenským nemocniciam pre ich novorodenecké oddelenia plienky Pampers PRO, vďaka sponzorstvu
a podpore spoločnosti ESA Logistika, s.r.o.

Liptovský Mikuláš 29.04. 2021 – Nadácia Križovatka darovala novorodeneckému oddeleniu, Liptovskej nemocnice s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu
v Liptovskom Mikuláši 182 balení plienok pre novorodencov.

ESA LOGISTIKA je jednou z popredných logistických spoločností so zastúpením
v štyroch štátoch strednej Európy (ČR, SR, Poľsko, Maďarsko). Zameraná na poskytovanie komplexných logistických riešení s maximálnou mierou ohľaduplnosti k životnému prostrediu. Skúsenosti v oblasti obchodu a distribúcie máme od roku 2002, kedy sa spoločnost Procter&Gamble rozhodla zveriť distribúciu svojich výrobkov na nezávislom trhu a do lokálnych obchodných reťazcov do rúk jednej spoločnosti a ESA LOGISTIKA vytvorila predajný distribučný systém v ktorom obchodní zástupcovia navštevujú maloobchody a vytvárajú objednávky, ktoré sú najneskôr do 48 hodín doručené.

Nadácia Križovatka je mimovládna nezisková organizácia, ktorá od roku 2008 šíri ako jediná
v SR povedomie o Syndróme náhleho úmrtia dojčiat (SIDS) a o možnostiach ochrany ohrozených detí do 1 roku veku. Vďaka darcom a sponzorom pomáha vybaviť slovenské nemocnice a pôrodnice monitorom dychu. Tento monitor dychu nielen stráži zástavu dychu, ale tiež apnoe pauzy, a akékoľvek nepravidelnosti dychu dieťaťa a okamžite spustí alarm, aby privolal pomoc rodiča, ktorý môže
v prípade potreby včas poskytnúť dieťaťu prvú pomoc.

Spojením našich dvoch spoločností vznikla sponzorská spolupráca, kedy nadácia z poskytnutých darov pomôže vybaviť slovenské nemocnice plienkami Pampers PRO.

Monitor dychu ako jediná účinná pomôcka na prevenciu SIDS
Monitor dychu BabySense je historicky prvým výrobkom na svete tohto druhu. Po dobu 30 rokov svojej existencie prešiel mnohými úpravami a je neustále modernizovaný tak aby spĺňal náročné klinické skúšky. Štátnym ústavom pre kontrolu liečiv je registrovaný ako zdravotnícka pomôcka.

Viac o projekte „Mamička, dýcham“
Ťažiskovým zmyslom projektu “Mamička, dýcham” je pomáhať vybaviť slovenské nemocnice a ich pôrodnícke a novorodenecké oddelenia monitormi dychu Babysense, ale aj rôznymi darmi za pomoci sponzorov a darcov. Druhou časťou poslania projektu je zriaďovanie a prevádzka výpožičných miest pri novorodeneckých a pôrodníckych oddeleniach nemocníc, kde si rodičia novo narodených detí môžu pri odchode domov monitor dychu požičať, aby aj doma mohli pokojne spať s vedomím, že dych ich dieťatka stráži monitor dychu.

0 komentárov

Zanechajte komentár

Chcete sa pripojiť k diskusii?
Neváhajte prispieť!